کتاب پاداش نویسنده دن آریلی

مترجم: امیرحسین میرابوطالبی

کتاب پاداش نویسنده دن آریلی در کتابخانه سبز

برای داشتن انگیزه قوی و حس خوب به کاری که انجام می‌دهید، انگیزاننده‌های بیرونی مثل پاداش‌ها کافی نیستند. ما نیازمند معنا و انگیزه‌ی درونی هستیم.

هر روز که از خواب بیدار می‌شویم، دنبال چیزی هستیم که به ما انگیزه‌ی کافی برای انجام کارهایمان را بدهد. سعی می‌کنیم به خودمان و فرزندان و اطرافیانمان نیز این انگیزاننده‌ها را بدهیم تا کارهای مطلوب ازنظر ما را انجام دهند. بااین‌حال، بیشتر اوقات تصور ما از انگیزه، پاداش یا عاملی بیرونی است. دن آریلی در کتاب خود با نام «انگیزش»، از انگیزه‌ی درونی صحبت می‌کند؛ چیزی که به کارهای ما معنا می‌بخشد و هویتی برای ما می‌آفریند. این انگیزه‌ی درونی قدرتی چندین‌برابر انگیزه‌های بیرونی دارد.

 

اگر کتاب «در جست‌وجوی معنا» اثر دکتر ویکتور فرانکل را خوانده باشید، متوجه می‌شوید کتاب «انگیزش» به‌شدت تحت‌تأثیر این کتاب نوشته شده است. دکتر فرانکل در کتابش ماجرای خودش را شرح می‌دهد که به‌عنوان پزشکی در وین، توانسته در شرایط تصورناپذیری دوام بیاورد. او معتقد است هرکاری را حتی در سخت‌ترین شرایط می‌توان انجام داد؛ به‌شرطی که معنا و مفهومی برای آن کار در ذهن داشته باشیم. این معنا نوعی انگیزه‌ی درونی برای کارهایی است که روزانه انجام می‌دهیم

عنوان: پاداش
نویسنده: دن آریلی
مترجم: امیرحسین میرابوطالبی
انتشارات: ترجمان
تعداد صفحات: ۱۱۹

.

نظرات بسته شده است.