چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم ؟

چه مدت زمان از سال و ماه را صرف خرید کردن می کنید ؟ آیا معمولا بعد از خرید کردن احساس پشیمانی می کنید ؟
اگر برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور مداوم وسایل هایی که دوست دارید را می خرید ولی همچنان احساس خوشحالی نمی کنید و برای بدست آوردن بیشتر تلاش می کنید در اینجا ۱۰ راهکار برای رهایی شما از این مشکل آماده کرده ایم .

چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم ؟

اغلب جوامع امروزی به مصرف گرایی اعتیاد دارند همه در حال خرید از ماشین تا مواد غذایی و لوازم آرایش هستند یک گرسنگی سیری ناپذیر که نقطه پایانی براش وجود ندارد .امروزه ارزش اجتماعی افراد با اموال و دارایی آنها سنجیده می شود اغلب افراد به اندازه کافی و مورد نیاز صاحب دارایی هستند ولی برای خوشحال بودن در زندگی بیشتر می خواهند و بدون هیچ دلیلی برای داشتن بیشتر می جنگند هر چقدر بیشتر بدست می آورند همچنان  بیشتر خوشحال نیستند فقط از دویدن مداوم برای شاذی بدست نیامده خسته اند .

در مخالفت با مصرف گرایی جنبش اجتماعی مینیمالیسم به عنوان یک شیوه زندگی شکل گرفت . قانون اول مینیمالیست ها قانون ۳۶۵ روز است به این معنی که هر وسیله ای که به مدت یکسال ازش استفاده ای نکرده اند یا داخل یک کارتن می گذارند و وسایل را می فروشند یا وسایل را به یک خیریه می بخشند . در این سبک هر چیزی که ضروری نیست و باعث حال خوب نمیشه از محیط حذف می شود در همین راستا عادت خرید کردن آنها نیز تغییر می کند و هیچ چیز غیر ضروری نمی خرند.

اکنون میخواهیم درباره ۱۰ راه حل برای داشتن خرید هدفمند و رضایتمندی و حال خوب بیشتر صحبت کنیم :

 

 1. مطابق با سبک زندگیمان خرید کنیم .
  قبل از اینکه خرید کنید از خودمان بپرسیم در کجا و چه زمانی قرار است از آن وسیله استفاده کنیم ممکن است شما یک لباس زیبا با این ذهنیت که بعدا آن را در مهمانی بپوشید بخرید و با گذشت چند سال همچنان لباس بدون استفاده مانده است .پس مطابق با روزمره زندگیتان و چیزایی که بیشتر به صورت روزانه استفاده می کنید خرید کنید. چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم ؟
 2. در حراجی ها و مکان های وسوسه کننده ای که همه چیز را به یک قیمت می فروشند خرید نکنید چون ممکن است بدلیل حراج بودن آیتمی را که نیاز نداشته اید بخرید . روش درست برای خرید در حراجی ها این است که قبل از خرید فکر کنید که چه چیزهایی برای خرید نیاز دارید.چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم ؟
 3. پول و وقتتان صرف خرید آیتمی نکنید که در زمان حال نمی توانید بپوشید مثلا لباسی را برای روزی که قرار است به وزن ایده آلمان برسیم نخریم . مطمئنا خیلی ازشما مثل من این تجربه را داشتید که لباس مورد علاقه تان با اینکه سایز مورد نظرتان نبوده و در آن احساس راحتی نداشتید خریده اید و همچنان از آن استفاده نکرده اید.چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟
 4. خرید های ارزان و یکبار مصرف نکنید.
  ممکن است شما به یک مهمانی دعوت شده باشید و فکر کنید که حتما به یک لباس جدید نیاز دارید در چنین شرایطی مجبورید اولین آیتمی که در بازار دیدید را بخرید . در چنین شرایطی فقط یکبار آن را می پوشید و بخاطر ارزان قیمت بودن کم قابل استفاده است . بنابراین ایده خوبی نیست که فقط خرید کنید صرف اینکه چیز جدیدی خریده باشید
 5. بخاطر تکراری بودن وسایل لباس و وسایل جدید نخریم گاهی با خودمان فکر می کنیم که بدلیل دیده شدن وسایل و لباس هایمان مجبوریم لباس جدید بخریم در حالیکه اینطور نیست . خودتان بخاطر صرف تکراری بودن تحت فشار قرار ندهید سعی کنید بیشتر به تکراری نشدن افکار و روزهایتان توجه کنید .چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟
 6. تحت تاثیر تبلیغات خرید نکنید . نگذارید رسانه ها و فضاهای مجازی به ویژه اینستاگرام شمارا مجبور به کاری کنند که به طور طبیعی انجام نمی دهید .چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟
 7. برای فرار از شکست هایمان و استرس و حال بدتان خرید نکنیم.
  در سریال های محبوبمان دیده ایم که افراد معمولا بعد از شکست عشقی تنها راه حل شان رفتن به خرید است . رسانه همیشه به ما اینگونه نشان می دهد که با خرید کردن از مشکل اصلی دور می شویم در حالی که اینطور نیست .خرید کردن در چنین شرایطی باعث می شود بدلیل مشغله ذهنی کالایی را بخریم که اصلا مورد نیازمان نیست . با خرید کردن علاوه بر اینکه نمی توانید مشکلاتتان را فراموش کنید بلکه در آخر ماه نیز ممکن است یک مشکل جدید بوجود بیاید.چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم ؟
 8. با نگاه کردن به کمد لباستان خرید کنید .

  با دقت در کمد لباس و وسایل هایتان به این توجه کنید که چه چیزی را بیشتر مورد استفاده قرار می دهید و از آن آیتم ها بیشتر تهیه کنید .چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟

 9. طبق اصول مد و فشن خرید نکنید . اگر شما در زمینه فشن تحصیل کرده اید و در این زمینه مشغول به کار هستید و یا فشن بلاگر هستید این مورد به کار شما نمی آید ولی اگر یک آدم معمولی هستید که برای زندگی روزمره لباس می خرید سعی کنید آیتم های بی زمان بخرید که تا مدتها بتوانید از آن استفاده کنیدچگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟
 10. مطمئن باشید با کمتر داشتن بدبخت تر نیستید و با کمتر خرید کردن فقیر تر نیستید یا از کسی کمتر ندارید بلکه خوشحال ترید چون انتخاب های درستی در خرید داشته اید و از داشتن آن وسایل احساس خوبی دارید .چگونه کمتر خرید کنیم شادتر زندگی کنیم؟

 

نظرات بسته شده است.