چگونه سرویس جواهرات عروس را انتخاب کنیم ؟

چند نکته برای راهنمایی در انتخاب سرویس طلای عروس

در فرهنگ ما رسم است که در قبل جشن عقد, خانواده داماد سرویس طلایی به عروس خانم هدیه میدهند, که بعد از حلقه جزو جداناشدنی مراسم ازدواج, و نمادی از این مراسم و وصلت مبارک می باشد. اما شاید شما هم موقع انتخاب و سرویس عروسی تان دچار دودلی و تردید شده باشید و از مناسب ترین انتخاب برای خودتان مطمئن نیستید.

 در این مقاله به نکاتی خواهیم پرداخت که در انتخاب بهتر و راحت تر سرویس عروسی به شما کمک خواهد کرد.

سرویس” اصطلاحا به مجموعه زیورآلاتی گفته می شود, که با متریال مشترک و طرح هایی شبیه هم, بنا به نوع و کاربرد آن طراحی می شود. در مجموعه های طلا و جواهرات, سرویس مجموعه ای از یک جفت گوشواره, یک گردنبند و دستبند می باشد. معمولا سرویس ها بدون انگشتر هستند, اما گویا بنا به نیاز بازار و درخواست مشتریان, در برخی از سرویس ها انگشتر ست آن نیز طراحی و ساخته شده, و در بازار عرضه می شود.

سنت و فرهنگ:

در فرهنگ ما رسم است که در قبل جشن عقد ، خانواده داماد سرویس طلایی به عروس خانم هدیه می دهند, که بعد از حلقه جزو جداناشدنی مراسم ازدواج, و نمادی از این مراسم و وصلت مبارک می باشد.

معمولا سرویس عروس طرحی پر تجمل, پرکار و کلاسیک بوده که در جشن عقد و عروسی, عروس خانم آنرا بر تن کرده و زیبایی و درخشش خود را دوچندان می کند. اما در زندگی مدرن و با تغییر در عقاید و سلایق جوانان و حرکت آن به سمت سادگی, گاه این مراسم و این هدیه به نوع دیگری اجرا می گردد. گاه بخاطر صرفه جویی در هزینه ها و گاه بخاطر تغییر سلیقه جوانان امروزی, که تمایلی به استفاده از سرویس عروسی پر تجمل خود نداشته و استفاده آنرا محدود به زمانهای خاصی می دانند, سرویس ها خیلی ساده تر و ظریف تر خریداری می شود و گاهی طرح هایی کاملا اسپرت انتخاب می کنند تا دامنه کاربرد آنرا افزایش دهند.

به هر ترتیب بنا بر اینکه هنوز این رسم تا حد زیادی اجرا می شود, نکاتی را درباره خرید سرویس طلا بررسی می کنیم و گریزی هم بر انواع زیورآلات و نوع ست کردن آن با لباس عروس می زنیم.

طلافروشی موزه زر شیراز

رنگ سرویس طلا :

 

در گذشته جواهرات و زیورآلات با طلای زرد موجود بود و طرفداران بسیاری داشت. بعدها طلای سفید به مجموعه زیورآلات پیوست و طرفداران بسیاری بخصوص در بین بانوان عزیز و با رنج سنی پایین تر پیدا کرد. و اما امروز طلا دیگر محدود به دو رنگ زرد و سفید نبوده و بنا به فلزات ترکیبی با طلا, در تنالیته های رنگی مختلف در بازار عرضه می شود, که از شاخص ترین آن می توان به رز گلد اشاره نمود که رنگی بین طلای زرد و مسی داشته و طرفدارن بسیاری پیدا کرده است.

 

انتخاب رنگ طلا به سلیقه شما و رنگ پوست تان باز می گردد. معمولا طلا سفید و طلای رزگلد, اسپرت تر بوده و برای گروه سنی پایین مناسب تر می باشد. طلاهای رنگی و همنشینی رنگهای مختلف طلا در کنار هم, باز کالا را اسپرت تر کرده و برای سنین پایین تر گزینه مناسب تری می تواند باشد.

 

و اما اگر پوست روشن و سفیدی دارید, طلاهای با رنگ ها مختلف مناسب می باشد, اما برای جذابیت بیشتر پیشنهاد می کنیم از طلاهای رنگی و جواهرات با سنگ های رنگین و مرصع استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به رنگ پوست تان بدهد.

 

تضاد در زیبایی شناسی:

 

برای استفاده از طلا و جواهر و اکسسوری ها, بایستی نکته ای را متذکر شویم و آن اینکه گاهی بهتر است همه اکسسوریها و اجزا سرویس طلای و جواهر خود را با هم استفاده نکنید. اصلی در زیبایی شناسی و هنر هست که بنا بر آن برای ایجاد جذابیت و جلب توجه, بایستی تضاد ایجاد کرد.

اما این اصل در پوشش و سبکهای مد به این گونه اجرا می شود که کلیه پوشش خود را, اعم از لباس و اکسسوری ها, پرتجمل و پرکار انتخاب نکنید و در حقیقت در پوشش خود تضاد ایجاد کنید. بطور مثال در کنار لباس های ساده, زیورآلات پر کار بر جلوه و زیبایی آن می افزاید و یا در کنار لباس های گلدار و چین دار, از زیورآلات ساده تر و مینیمال بهره ببرید.

این اصل را می توان به سرویس طلا و جواهر نیز بسط داد, بطوریکه لازم نیست در میهمانی و یا مجلس عروسی همه سرویس را با هم تن کنید و بنا به نوع لباس, مدل مو و … تنها چند تکه از ست خود را بیاویزید و یا به جای خرید یک سرویس کامل, یک جفت گوشواره جواهر آویز و مجلل خریداری کرده و یا گردنبندی درشت و پر زرق و بر بر تن بیاویزید.

طلافروشی موزه زر شیراز

مد و اکسسوری:

بنا بر اصل تضاد در زیبایی شناسی, و تضاد در تراکم, و همچنین رویکرد و دیدگاه جدید صنعت مد, زیورآلات پرتجمل و درشت جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و گاه در کنار لباس عروس تنها از یک جفت گوشواره جواهر و پر تلالو و درشت برای آراستن خود بهره می برند و گاه صرفا حلقه ای از الماس چند قیراطی در دست کرده و در کنار آن دستبند و یا ساعت استفاده نمی کنند.

برای تهیه انواع سرویس های طلا با قیمت بسیار مناسب در شیراز  می توانید به طلافروشی موزه زر مراجعه نمایید.

طلافروشی موزه زر

منبع دیجی زرگر

نظرات بسته شده است.