روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

شادی و نشاط در محیط کاری! چگونه؟ (جهت کارفرمایان)

شادی و نشاط در محیط کاری! چگونه؟ (جهت کارفرمایان)

روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

یکی از بزرگ‌ترین موضوعات به روز در دنیای امروزی که مدام در خصوص آن سوال می‌شود این است که چگونه شادی ارتباط زیادی با بهره‌وری و موفقیت دارد. شادی در محیط کار مهم است. کاملاً روشن است که کارکنان شاد در مقایسه با کارکنانی که شاد نیستند، کارایی بیشتری دارند. در واقع می توان گفت مهم ترین و کلیدی ترین عامل برای افزایش بهره وری، شاد بودن در محل کار است. بدون توجه به اصل شاد بودن در محل کار، سایر ترفند های مرتبط با ارتقای بهره وری آنچنان که باید مفید و تأثیر گذار نخواهند بود.

اهمیت به علاقه‌های کارمندان، توجه به شخصیت افراد و برخورد مناسب با هر فرد نسبت به رفتار شخصی او از سوی کارفرمایان، باعث رشد یک فضای کاری می‌شود. به عنوان یک کارفرما در نظر داشته باشید که شادی در محیط کار زمانی حاصل می شود که فرد جهت دست یابی به اهداف کاری خود از توانایی ها و استعدادهای خود استفاده می نماید. لذا شناسایی استعدادها و توانایی کارکنان و استفاده از آن ها در محیط کاری خود به تنهایی می تواند محیط نسبتاً شادی برای کارکنان فراهم آورد. تا فرد از کاری که می کند، لذت نبرد و آن را دوست نداشته باشد ، پیشرفتی وجود نخواهد داشت.

در واقع وقتی فضایی با شخصیت فرد همراه باشد، آرام و بانشاط باشد، انگیزه بخشی مناسب وجود داشته باشد، حتی در بدترین شرایط‌ اقتصادی کارایی در آن سازمان و محیط بالا خواهد بود.

علاوه بر آن لازم است افرادی که مدیریت مکان‌های اشتغال را برعهده دارند، برنامه‌ریزی و سازماندهی را در دستور کار خود قرار دهند تا کارکنان، با اطمینان خاطر فعالیت‌های خود را انجام دهند. این برنامه ریزی و سازماندهی در واقع یک نوع نشاط و آرامش در محیط کاری ایجاد می نماید که نتیجه آن افزایش کارایی است.

 

چند راهکار ساده برای کارفرمایان و رؤسا

  1. به کارکنان خود خوش آمد بگویید.

سلام و احوال پرسی ابتدای صبح نشاط فوق العاده ای به فضای محیط کار تزریق می کند، بی شک همه کارکنان شادی حین کار را دوست دارند و شما با لبخندی به پهنای صورت این شادی را به آن ها هدیه خواهید داد.

لبخند شما به عنوان کارفرما در واقع به کارمندان این احساس را منتقل می کند که از بودن آن ها خوشحال هستید و از تمامی آن ها می خواهید که با عشق و علاقه کارشان را انجام دهند. کارکنان با مشاهده حس شادی در رفتارتان اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری برای کار پیدا کرده و از این رفتار تقلید خواهند کرد و در نتیجه حس بهتری بین همکاران ایجاد خواهد شد.

همچنین پیشنهاد می کنیم هر از گاهی  به بخش های مختلف سر زده و گاهی با کارکنان خود صحبت کنید، مثلاً سوال کنید که آیا آخر هفته خوبی داشته اند؟ آیا در انجام پروژه ای که به آن ها محول شده به کمک خاصی نیاز دارند؟

محیط کار شادتر به افزایش انرژی، رضایت شغلی و شور و شوق کارمندان کمک می کند و همه این ها با یک صبح بخیر و لبخندی ساده شروع می شود.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. از کارکنان خود قدردانی کنید.

آیا می دانید قدردانی نشدن و احساس بی ارزش بودن در محیط کار اولین دلیل آمریکایی ها برای ترک شغل می باشد؟ مواردی همچون حقوق کم، محدود بودن روزهای تعطیلی و نداشتن فرصت کافی برای توجه به زندگی شخصی همگی در القای این حس و عدم رضایت شغلی دخیل هستند.

تعریف کردن از کارمندان و به رسمیت شناختن آن ها باعث ایجاد حس وفاداری و نشاط در آن ها شده و اعضای تیم برای پیشرفت سازمان یا شرکت مشتاق و هیجان زده خواهند بود.

باید هنر دیدن پیشرفت و تلاش کارکنان خود را داشته باشید و راه های مؤثری برای قدردانی و تشویق آن ها پیدا کنید. همچنین می توانید طی یک جلسه کاری از نظر آن ها درباره این مسئله آگاه شوید.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. هدف سازمان را برای کارکنان شرح دهید.

برای این که اعضای گروه احساس خوبی درباره شغل خود داشته باشند باید درک کاملی از مأموریت و هدف شرکت به آن ها داده شود. این ایده که پنهان کردن بخش‌هایی از اطلاعات سازمان از کارکنان به پیشرفت آن‌ها کمک می کند، یک فکر کاملاً اشتباه است، در بسیاری از موارد کارکنان می‌توانند خیلی راحت احساس کنند که به عنوان یک عضو از سازمان در نظر گرفته نشده اند.

کنجکاوی کردن و سؤال کردن در مورد این‌که سازمان به کجا پیش خواهد رفت کارکنان را به ارتباط با یکدیگر و ایجاد فهم از شرایط هدایت خواهد کرد. برای اجتناب از تفکر منفی در محیط کار و ارتباط مؤثر در سازمان، می‌توانید موضوعات سازمان را به صراحت و شفاف بیان کنید.

این وظیفه شماست که مطمئن شوید کارمندان با هدف فعالیت های شغلی خود آشنا شوند، بهتر است خلاصه ای از وظیفه هر بخش و دلیل انجام آن به کارکنان بدهید زیرا افراد با دیدن تمام ابعاد و زوایای کار درون سازمانی حس بهتری به شغل خود داشته و بیشتر از سابق به موفقیت سازمانی متعهد خواهند بود. «هدف» باعث بالا رفتن ارزش زندگی افراد می شود و یکی از بهترین تکنیک ها برای ایجاد انگیزه و شعف در میان کارکنان سازمان می باشد، مطمئن شوید که هدف سازمان را با روشی الهام بخش و تأثیرگذار برای آن ها تعریف می کنید.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنید.

مفهوم ایجاد تعادل بین کار و زندگی برای بسیاری از سازمان ها و شرکت ها اهمیت زیادی دارد.

رفتار کارفرما باید به گونه ای باشد که کارمندان سازمان یا اعضای یک تیم به این درک خوب برسند که او به آن ها به عنوان یک کارمند وفادار نگاه می کند که در خارج از محیط کار نیز یک زندگی شخصی دارد که به اندازه شغلش مهم است و لازم است بین این دو تعادل ایجاد شود.

تشویق افراد به خروج از محل کار در ساعت اضافه کاری مهم است. در واقع به این کارکنان زمان بیش‌تری اختصاص داده می‌شود تا بتوانند مجدداً راه‌اندازی شوند و در نتیجه روز بعد سرحال‌تر حاضر باشند. به عنوان کارفرما در صورت امکان گاهی به کارکنان خود این فرصت را بدهید که بتوانند به صورت دورکاری وظایف شغلی خود را انجام دهند، از مدت زمان خوبی برای تعطیلات برخوردار باشند، برای برنامه های سلامتی و بهداشتی آن ها تخفیف داده شده و برای افرادی که صاحب فرزند هستند مزایایی در نظر گرفته شود. این موارد رضایت شغلی، شوق و کارایی آن ها را افزایش خواهد داد.

برای آشنایی بیشتر با این موارد کافیست خودتان را به جای آن ها بگذارید.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. به سلامت جسمی و روحی کارکنان خود توجه داشته باشید.

از آن جا که کارمندان بخش زیادی از اوقات شبانه روز خود را در شرکت می گذرانند لازم است به سلامت آن ها -از تغذیه گرفته تا تمرینات فیزیکی، تهویه مناسب، بیمه درمانی، کاهش استرس و استراحت کافی- توجه ویژه ای داشته باشید.

تخفیف های ویژه برای ثبت نام کارکنان در کلاس های مختلف، ارائه بلیط رایگان برای باشگاه، استخر، کلاس های هنری و …، و ایجاد فضای سبز در محوطه همگی از مواردی هستند که باید در نظر گرفته شود. همچنین می توانید به صورت هفتگی یا ماهانه کلاس های مربوط به آرامش ذهن و مدیریت استرس در داخل سازمان برگزار کنید.

از جمله فعالیت های شادی ساز دیگر که می توان به عنوان مزایا جهت کارکنان در نظر گرفت عبارتند از: اجرای مسابقات (کاریکاتور، عکس کودکی)- مبادله‌ی هدایا- بازی- برگزاری جشن- برنامه‌ی آموزشی هنگام ناهار- تورهای گردشی- کمیته ارتباطات و جلسات عقده‌گشایی .

 

این که کارکنان متوجه شوند کارفرما یا رئیس آن ها به سلامتی و سبک زندگی آن ها اهمیت می دهد تأثیر زیادی در ایجاد حس بهتر و شادی و نشاط آن ها خواهد داشت.

روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. افراد شاد استخدام کنید.

برای ایجاد نشاط سازمانی باید افرادی در میان کارکنان خود داشته باشید که روحیه مثبت اندیش و شادی داشته و این شادی درونی را به بیرون از خود و همکاران و اطرافیان انتقال دهند زیرا خوش بینی و شادی مسری است و افراد شاد می توانند فرهنگ شادی را در سازمان نهادینه کنند.

پیشنهاد می کنیم هنگام مصاحبه شغلی علاوه بر مهارت فنی و تکنیکی به حالت چهره، زبان بدن، واکنش ها و رفتار افراد توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین و در عین حال شادترین افراد را انتخاب کنید.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. به کارکنان خود اعتماد داشته باشید.

کارکنان زمانی که حس می کنند کارفرما به آن ها اعتماد کامل دارد آرام تر بوده و با اعتماد به نفس بیشتری به فعالیت های شغلی خود می پردازند اما اگر مدام تحت کنترل و به اصطلاح زیر رادار رئیس قرار داشته باشند در انجام وظایف معمول خود نیز دچار مشکل شده و به مرور از شغلی که دارند متنفر می شوند.

این که از کارکنان خود بخواهید نیمی از روز خود را صرف ثبت و گزارش دادن کارهای انجام شده و انجام نشده کنند نتیجه خوبی نخواهد داشت، بلکه باید به اعضای تیم خود حس اعتماد و آزادی خلاقانه که سزاوارش هستند را داده و محدودیت ها و انتظارات منصفانه ای از آن ها داشته باشید.

به کارمندانی که استخدام کرده اید اعتماد داشته باشید که در شرایط مختلف حتی بدون نظارت شما می توانند تصمیم درست را اتخاذ کنند و این باور خود را در رفتار نیز نشان دهید، در این صورت اعتماد به نفس آن ها افزایش یافته، روحیه و انگیزه شان تقویت می شود و خود را به اهداف سازمان متعهد می دانند.

در جلسه بعد اجازه دهید یکی از اعضای تیم جلسه را رهبری کرده و بگذارید کارکنان باتجربه تر در زمان هایی که در دسترس نیستید تصمیمات اجرایی را بگیرند.روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

  1. تنوع ایجاد کنید.

این که یک کارمند در طول روز دائماً یک جا نشسته یا پیوسته و برای مدت طولانی با مشتریان صحبت کند بی شک خسته کننده خواهد بود. سعی کنید هر از گاهی با ایجاد تنوع از کسل شدن فضای کاری جلوگیری کرده و نشاط را به تیم خود برگردانید.

مثلاً می توانید جلسه بعدی را در فضای باز یا در مکانی خارج از محیط کار برگزار کنید. همچنین می توانید هر ماه به یکی از کارکنان بگویید که روز خاصی را در منزل مانده و اوقات خود را در کنار خانواده بگذراند.

روش های شادی و نشاط کارفرمایان در محیط کار

 

 

نظرات بسته شده است.