حمام کردن کودکان

نکاتی در مورد تربیت جنسی کودکان

حمام کردن کودکان
یکی از بخش های مهم در تربیت جنسی کودک، حمام کردن او و زمان جدا کردن حمام اوست.
شما با انتخاب زمان مناسب برای جدا کردن حمام کودکتان، به استقلال فردی و خودمختاری او کمک می کنید، داشتن حریم خصوصی را به او می آموزید و با تشخیص زمان مناسب برای جدا کردن حمام خود از کودک، او را در معرض یک موضوع جنسی (بدن برهنه مادر یا پدر)  قرار نمی دهید و موجب بیداری جنسی در او نمی شوید. از ۳ سالگی کودک باید با والد همجنس خود حمام برود.

شیوه حمام کردن کودکان در تربیت جنسی

مطالب مرتبط
1 از 5
راجع به نوع پوشش والدین در هنگام حمام کردن کودک باید توجه داشت که تا ۲ الی ۳ سالگی، کودک هنوز نسبت به جنسیت خود، آگاهی ندارد.
بنابراین حمام بردن کودکی که جنس مخالف است یا لباس عوض کردن در حضور او ایرادی ندارد اما از ۳ تا ۴ سالگی به بعد باید از این کار اجتناب کرد چون ممکن است ذهن کودک با سؤالاتی مشغول شود و در ذهنش تصویرهایی بسازد. البته این به آن معنا نیست که کودکان حس جنسی پیدا کنند بلکه این صرفاً نوعی برانگیختگی است و مانند احساسات بلوغ نیست.
در مورد حمام بردن کودک، بهتر است پدر یا مادر، کودک جنس مخالف را در یک وان کوچک بگذارد و اجازه دهد او به مدت نیم ساعت در آب بازی کند و بعد خودش با لباس، سر و بدن کودک را بشوید.

شیوه حمام کردن کودکان در تربیت جنسی

در خصوص استحمام کودک توسط خواهر یا برادر بزرگ‌تر، جهت رعایت مسائل جنسی و جلوگیری از به وجود آمدن سوء رفتار جنسی، نظارت دقیق والدین توصیه شده­‌است. اگر کودک همراه با برادر یا خواهر خود حمام می­‌کند، حتماً یکی از والدین در این زمان بر آن ها نظارت داشته باشد.

بهتر است که کودکان در سن ۶ سالگی به بعد خود به تنهایی به حمام بروند.

نظرات بسته شده است.