ابراز احساسات والدین به یکدیگر در مقابل کودک

نکاتی در مورد تربیت جنسی کودک

ابراز احساسات والدین به یکدیگر در مقابل کودک

یکی از اصول مهم تربیت جنسی کودکان زیر سن ۷ سالگی، نحوه برخورد والدین با یکدیگر است. والدین باید در نوع برخوردی که با یکدیگر در حضور فرزندانشان دارند، حد و مرزهایی را رعایت کنند.

کودکان باید متوجه دوست داشتن والدینشان و محبتی که بین پدر و مادرشان است، بشوند تا هم احساس امنیت کنند و هم اینکه محبت کردن به همسر را یاد بگیرند ولی باید این نوع محبت بین والدین بسیار با برنامه و دقیق باشد تا حس کنجکاوی جنسی فرزندان را برانگیخته نکند.

رسول خدا (ص) هم فرموده اند: اگر طفل شیرخوار شاهد روابط جنسی باشد و بعدها این طفل اگر از انحراف سر در آورد، پدر و مادر باید خود را در این انحراف مقصر بدانند.

مراقب نوع شوخی هایی که در حضور فرزندتان با یکدیگر می کنید باشید. در این شوخی ها باید نکات اخلاقی رعایت شود. همچنین در زمان حضور فرزندانتان باید در پوشش خود دقت کافی را داشته باشید به ویژه در حضور فرزندان با جنس مخالف.

در این اصل نیز باید تعادل رعایت بشود. پوشش پدر و مادر نباید به گونه ای باشد که اندام های جنسی آن ها را نشان بدهد. به نوع فیلم هایی که قرار است در حضور فرزندانتان نگاه کنید نیز توجه کافی داشته باشید.

ابراز احساسات والدین به یکدیگر در مقابل کودک

مطالب مرتبط
1 از 5
 والدین علاوه بر اینکه باید مراقب نوع ارتباطشان با یکدیگر در حضور فرزندشان باشند، باید به مسایلی در رابطه با خود فرزندان نیز توجه داشته باشند و با رعایت اصولی خاص با آن ها رفتار کنند.

پدر و مادرها همچنین باید فرزندان شان را نوازش کنند تا از این طریق به آنها بفهمانند که دوستشان دارند ولی باید به این نکته نیز توجه داشت که نوازش هیچگاه در نواحی دستگاه تناسلی فرزندان و مناطقی که به عنوان نواحی جنسی به حساب می آید نباشد.

بچه ها ممکن است به طور ناخواسته شاهد روابط زناشویی والدین شوند. دیدن و حس کردن رابطه ی جنسی پدر و مادر (وقتی که کودک درکنار آن ها می خوابد)، حتی اگر یک بار باشد می تواند تأثیرات ناخوشایندی بر حال و آینده ی فرزند داشته باشد و موجب بیداری زودهنگام جنسی در کودک شود.

همچنین تصوراتی که کودک از آنچه دیده یا حس کرده در ذهن دارد، گاهی تا سالیان دراز و بعد از ازدواج نیز مخل برقراری رابطه ی جنسی لذت بخش با همسر می شود.

ابراز احساسات والدین به یکدیگر در مقابل کودک

اگر این اتفاق افتاد، قبل از هر چیز سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و لباس تان را بپوشید و به اتاق کودکتان بروید تا برایش توضیح دهید. توضیحی که شما می دهید بیشتر بستگی به رده سنی کودکتان دارد.

یک کودک سه ساله ممکن است فقط نگران این باشد که کسی صدمه دیده باشد! در کل کودکان زیر ۵ سال چیزی از رابطه جنسی متوجه نمی شوند و می توان به راحتی آن را قانع کرد و یا گفتن اینکه بابا و مامان داشتن کشتی می گرفتن می تواند کفایت کند. اما کودکان بزرگتر از پنج سال ممکن است کنجکاوی بیشتری به خرج دهند و بخواهند بدانند که واقعاً چه اتفاقی افتاده است.

قبل از هر چیز از او بپرسید که چه چیزی دیده است یا اگر پرسید در حال انجام چه کاری بودید می توانید از او بپرسید که فکر می کند شما چه کار می کردید و به این ترتیب متوجه خواهید شد که چه توضیحی کفایت می کند.

توجه داشته باشید جوابی که می دهید به سن کودک و میزان بلوغ فکری و درک او بستگی دارد. می توانید از خلاقیت خود بهره بگیرید؛ گاهی یک جواب ساده کفایت می کند و گاهی نیاز به توضیحات بیشتر است!

مثلا یک کودک دو ساله خیلی چیزی را که دیده است به خاطر نمی آورد و همان اطلاعات را هم شما می توانید به راحتی تغییر دهید. می توانید موضوع را از رابطه جنسی به ابراز عشق و علاقه معطوف کنید و بگویید که بزرگترها یک راه خاص برای ابراز عشق و علاقه شان به یکدیگر دارند و این کار را وقتی تنها می شوند انجام می دهند یا می توانید بگویید کاری که مامان و بابا انجام می دادند خصوصی است و به بزرگترها مربوط می شود.

نظرات بسته شده است.